Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

18 grudnia br. klasy 2 d i 2 e wybrały się na przedświąteczną wycieczkę do samej Fabryki Bombek w Stodolsku. Uczniowie po raz pierwszy mogli zobaczyć jak powstaje choinkowa ozdoba.  Obserwowali poszczególne etapy produkcji i dowiedzieli się ile osób musi pracować, aby powstał tak wspaniały efekt, jakimi jest bombka.

Najpierw udaliśmy się na dział  szklarni, gdzie przez szklane rurki wdmuchuje się powietrze i tworzy się bombka. Później odwiedziliśmy srebrzalnie, gdzie  wstrzykiwany jest do każdej kuli płyn (azotan srebra), który od środka zabarwia bombkę. W lakierni uzyskuje się przeróżne kolory ozdób. W dekoratorni ozdabia się bombki brokatami, farbami, koralikami i malowidłami ręcznie wykonanymi. Kolejny etap to pakowanie i ozdoby wędrują do magazynu. Tutaj można obejrzeć gotowe bombki do sprzedaży. My takie piękne bombki ze swoimi imionami dostaliśmy. Wycieczka wspaniała, pełna barw i klimatu świątecznego. Cieszymy się, że mogliśmy tam pojechać.

Share This
Skip to content