Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Z początkiem grudnia w Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opalenicy odbył się Konkurs Plastyczno-Techniczny „Szopka bożonarodzeniowa”. Celem konkursu było kultywowanie polskich tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. 

Panie Łucja Szner, Klaudia Mikołajczak i Monika Kasperczak, miały „trudny orzech do zgryzienia”, bowiem trafiło do nich bardzo dużo prześlicznych, przestrzennych, a nawet podświetlanych prac obrazujących miejsce narodzin Jezusa Chrystusa, Świętą Rodzinę oraz przybyłych do Niego Trzech Mędrców i pasterzy. Dzieci z pomocą Rodziców stworzyły wręcz arcydzieła! 

6 grudnia podczas wizyty Mikołaja w naszej szkole zostały ogłoszone wyniki owego konkursu w dwóch kategoriach wiekowych: grupy „0” oraz klasy 1-3. Wyróżnione prace trafiły na Gminną Wystawę Szopek Bożonarodzeniowych do CKiB, gdzie można je podziwiać wraz z innymi, wykonanymi przez przedszkola i szkoły z terenu gminy Opalenica. Szopki można oglądać także na wystawie zorganizowanej w  szkolnej auli przy ul. Farnej. 

Zapraszamy na wirtualny spacer po obu wystawach pod – link poniżej 🙂 

Share This
Skip to content