Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

30 listopada i 1 grudnia Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja i Władysława Niegolewskich w Opalenicy obchodzi uroczyście Jubileusz 90-lecia. Wśród wielu atrakcji wymienić należy choćby wczorajszą uroczystą galę. Przedstawienie „ Każde pokolenie ma własny czas”, które odbyło się w CKiB obejrzało wielu gości, a dzięki transmisji na żywo- cała społeczność szkolna. Przedtem, we wzruszającej atmosferze, podczas mszy św. w kościele pw. św. Mateusza, ksiądz kanonik Antoni Lorenz poświecił nowy sztandar szkoły. Potem odbyło się poświecenie i odsłonięcie przez panią dyrektor Grażynę Szulc pamiątkowej tablicy na budynku przy ul. 3 Maja- pierwszej siedzibie szkoły. Obchodom Jubileuszu towarzyszą pięknie przygotowane szkolne wystawy, prezentacje, odświętny wystrój, poczęstunek.

Dzisiaj świętujemy nadal. Bawimy się z dziećmi na dyskotekach andrzejkowych, realizujemy projekty związane z jubileuszem, zachęcamy do bycia razem, nawiązywania relacji poprzez zabawy i gry integracyjne, rozmowy. Miłą niespodzianką są wręczane na pamiątkę okolicznościowe zakładki, broszury, książeczki oraz torby ze specjalnym jubileuszowym nadrukiem.

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia filmu, który powstał na tę okoliczność oraz zdjęć, które niech będą wstępem do obszerniejszej fotorelacji już niebawem.

Share This
Skip to content