Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Dnia 16 października 2023 r. w Auli Centrum Kongresowo-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu odbyła się dziesiąta inauguracja projektu „Mały Medyk”, podczas której „młodych studentów” przywitał Prorektor ds. Studenckich prof. dr hab. Edmund Grześkowiak, który przedstawił także gościa uroczystości Panią Zofię Krawczuk, studentkę Wydziału Lekarskiego i uczestniczkę drugiej edycji „Małego Medyka.” Pani Zofia opowiedziała młodym uczestnikom o swojej pasji do medycyny oraz jaką rolę odegrał w jej karierze udział w Projekcie. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja i Władysława Niegolewskich w Opalenicy uczestniczy w przedsięwzięciu już od 2019 roku. Nasi uczniowie i tym razem zaangażowali się chętnie w realizację projektu, który polega na udziale uczniów w comiesięcznych wykładach i zajęciach badawczych.  Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 5a otrzymali własne indeksy co poświadczają opiekunowie Pani Joanna Sękowska – Kaczmarek oraz Pani Monika Garczarek. Na koniec części oficjalnej młodzi studenci złożyli Ślubowanie oraz wysłuchali uroczystego Gaudeamus.

Doceniając trud i zaangażowanie opiekunów projektu miło nam zaprosić do wysłuchania wywiadu, którego udzieliła Pani Joanna Sękowska- Kaczmarek.  Cała społeczność szkolna jest mile zaskoczona wywiadem. Gratulujemy zarówno uczniom jak i opiekunom i życzymy osiągania dalszych sukcesów w rozwijaniu pasji do biologii.

WYWIAD

Share This
Skip to content