Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Dnia 11 października br. do klasy1a zawitał strażak pan Maciej Cyprian, tata jednego z uczniów, aby przybliżyć wszystkim tajniki swojego zawodu oraz podzielić się ważnymi informacjami na temat bezpieczeństwa. Wizyta ta miała na celu nie tylko rozwijanie świadomości dzieci na temat roli strażaka, ale również przekazanie podstawowych zasad dotyczących numerów alarmowych i pierwszej pomocy. Strażak rozpoczął prezentację od krótkiego opisu swojej codziennej pracy. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale także udzielają pomocy w różnych sytuacjach awaryjnych, takich jak wypadki drogowe czy zalania. Pan Maciej omówił numery alarmowe, przypominając dzieciom, że w sytuacjach awaryjnych należy dzwonić pod numer alarmowy 112 lub 998. Wyjaśnił, jak ważne jest podawanie dokładnej informacji o miejscu zdarzenia i rodzaju zagrożenia. W trakcie prezentacji strażak zademonstrował również podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Dzieci miały okazję obejrzeć sprzęt medyczny używany przez strażaków i dowiedziały się, jak pomagać innym w prosty sposób, zachowując bezpieczeństwo. Uczniowie wykonywali również masaż serca na fantomach, a także nauczyli się jak, ułożyć osobę poszkodowaną by spokojnie i bezpiecznie móc doczekać się przyjazdu karetki pogotowia.

Wizyta strażaka w naszej klasie była nie tylko pouczająca, ale także inspirująca dla dzieci. Pozwoliła im zrozumieć, że strażacy są prawdziwymi bohaterami, gotowymi pomagać w trudnych sytuacjach. Dzieci opuściły dziś lekcje z większą świadomością zagrożeń i z większą pewnością, że w razie potrzeby mogą liczyć na wsparcie od odważnych ludzi pełniących służbę strażacką.

Share This
Skip to content