Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Dnia 26 września uczniowie kl. 3b z wychowawczynią Ewą Łysiak – Tupalską i p. D. Chryst wybrały się na wycieczkę do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach koło Międzychodu. W centrum tym można było zobaczyć najróżniejsze sprzęty dawnego gospodarstwa domowego oraz poznać warsztaty ginących zawodów. Trasa zwiedzania połączona była z zajęciami edukacyjnymi przez specjalnie przygotowane stanowiska– od kowala poprzez warsztat bednarsko– stolarski, szewski, garncarski, stanowisko praczki, pszczelarza, warsztat wikliniarski do składu kolonialnego, wystawy urządzeń do przeróbki mleka i wyposażenia kuchni. We wszystkich tych stanowiskach uczestnicy wycieczki, podzieleni na grupy, mogli pracować przy urządzeniu do obróbki drewna, poznać pracę szewca, zajrzeć do wnętrza ula, dowiedzieć się, co można było kupić w składzie kolonialnym oraz zobaczyć naczynia kuchenne z dawnych epok. Niewątpliwą atrakcją była też wizyta w starej sali lekcyjnej.

Na warsztatach stolarskich każdy mógł samodzielnie wykonać ryczkę. Stołki okazały się bardzo wytrzymałe i każdy już po chwili mógł na swoim posiedzieć.
Oczywiście dekoracja też była istotna, dzieci pieczołowicie malowały i ozdabiały swoje taboreciki, co dało dzieciom wiele satysfakcji.
To była udana wycieczka.

Share This
Skip to content