Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W dniu 27.05.2023 roku 50 uczniów z klas 6, 7 oraz 8 wyruszyło po „żywą dawkę” języka angielskiego do Londynu. Zwiedzanie zaczęliśmy od Greenwich i słynnego południka zero dzielącego naszą planetę na półkulę wschodnią i zachodnią, przechodzącego przez Królewskie Obserwatorium Astronomiczne. Następnie przy pięknej, słonecznej pogodzie udaliśmy się w rejs statkiem po Tamizie, skąd podziwialiśmy ogromną różnorodność londyńskiej architektury (stare, przyrzeczne budownictwo ścierało się z nowoczesnymi budowlani centrum). Przygodę zakończyliśmy przy jednym z najbardziej rozpoznawanych symboli Londyny – Tower Bridge.

Kolejnego dnia mieliśmy przyjemność podziwiać panoramę miasta z kapsuł słynnego London Eye. Z oddali podziwiać mogliśmy budynek parlamentu z wieżą zegarową, w której ukrywa się Big Ben (tak, tak… to dzwon – nie wieża). Dalej przeszliśmy na Piccadilly Circus z fontanną Erosa, odwiedziliśmy Leicester Square (plac w dzielnicy teatrów) oraz Covent Garden.

Dzień 4 naszej wycieczki to istna gratka dla fanów Harrego Pottera – pojechaliśmy do Watford z wizytą do Warner Bros Studio, które odkryło przed nami magię filmu i pozwoliło poznać niektóre jego tajemnice: zwiedzanie Great Hall, pomieszczenia Gryffindoru, sypialnię ślizgonów, chaty Hagrida, pokoju profesor Umbridge, ulicę Pokątną, peron 9 i ¾ oraz liczne efekty specjalne.

Następnie przejechaliśmy do Oxfordu – jednego z najważniejszych ośrodków akademickich na świecie. Przewodnik odkrył przed nami tajemnice jednego z najstarszych Uniwersytetów oraz pokazał, które pomieszczenia były inspiracją dla Wielkiej Sali czy hogwardzkiej biblioteki oraz przy którym drzewie Draco Malfoy zmieniony został w fretkę (dokładnie… kolejne nawiązania do Harrego). Nadmienić trzeba, iż podczas tej wyprawy z przyjemnością wsłuchać się można było w przepiękną, dźwięczną angielszczyznę, którą władali nasi przewodnicy.

Mieliśmy przyjemność wziąć udział w trzy godzinnych warsztatach językowych w DANCE STUDIO LONDON – odgrywaliśmy scenki muzyczne, sprawdziliśmy się jako aktorzy no i musieliśmy stanąć na wysokości zadania i komunikować się tylko w języku angielskim. Warsztaty były przygotowaniem do wizyty w jednym z londyńskich teatrów. Uczniowie mieli przyjemność obejrzeć genialny wręcz musical „Wicked”.

Ostatniego dnia z bliska podziwiać mogliśmy Elizabeth Towerm (tam właśnie ukrywa się Big Ben), Parlament, Buckingham Palace. Dalszy spacer zaprowadził nas do galerii M&M’s (słodko 😊) oraz sklepu Lego (WOW – weszła nowa kolekcja z Harrym Pottrerm :D) przeszliśmy również na słynną ulicę zakupową – Oxford Street.

Po intensywnym shoppingu pożegnaliśmy Londyn i ruszyliśmy w drogę powrotną… See you next time!

Warto nadmienić, że każdego wieczoru jechaliśmy na spotkanie z rodzinami anglojęzycznymi, u których nocowaliśmy, nie żadne hotele i obsługa – dzięki temu język angielski towarzyszył nam cały czas. Poznaliśmy kulturę, obyczaje, nawyki tamtejszych rodzin – takie doświadczenie pozostanie w każdym z nas do końca życia.

Share This
Skip to content