Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

10.06 w Grodzisku Wlkp. odbyła się kolejna edycja Minipółmaratonu Słowaka z udziałem dzieci i młodzieży. Biegi ulicami miasta rozegrane zostały w kilku kategoriach wiekowych na różnych dystansach. Najcenniejsze trofea wywalczyli Adrian Okoniewski i Jakub Pąpka. Na drugim stopniu podium stawali: Julia Ławniczak, Lena Ławniczak, Lena Pajchrowska i Olivier Loliga. Wreszcie puchary za 3 miejsca odebrali Nina Krajewska i Rafał Ławniczak.

13.06 w Pile została rozegrana Wojewódzka Drużynowa Liga Lekkoatletyczna z udziałem dziewcząt i chłopców z klas 7-8. 11-osobowa reprezentacja Opalenicy zanotowała bardzo udany występ zdobywając indywidualnie 3 medale. Najpierw srebrny wywalczył w biegu na dystansie 600 m Dawid Ludwikowski, także po srebrny medal sięgnęła Lena Pajchrowska w biegu na 1000 m, zaś medal brązowy stał się łupem Jakuba Pąpki także w biegu na 1000 m. W niepełnym składzie drużyna chłopców sklasyfikowana została na 8 miejscu. Lena była niestety jedyną zawodniczką wśród dziewcząt z naszej szkoły. Na uwagę zasługuje fakt, że na zawodach tych padły nowe rekordy szkoły a ich autorami oprócz medalistów byli: Patryk Maciński (100 m), Krajewski Hubert (300 m), Maciński Patryk, Ganda Remigiusz, Ludwikowski Dawid, Duda Bartosz (4 x 100 m), Patryk Ludwikowski (pchnięcie kulą) oraz Kajetan Kamiński (rzut oszczepem).

14.06 po dwuletniej przerwie w Kopankach ścigali się duatloniści, którzy pokonywali 3 odcinki (bieg-rower-bieg). Młodzi opaleniczanie w kilku kategoriach wiekowych wywalczyli 6 medali. Najcenniejsze trafiły do Niny Krajewskiej, Leny Ławniczak i Oskara Małysza. Srebrny medal otrzymał Jakub Pąpka i wreszcie brązowe Maja Sękowska oraz Stanisław Jakubowski.

Serdecznie gratulujemy sukcesów sportowych😊

15.06 w nowotomyskim PCS-ie odbyła się uroczystość podsumowania sportowej rywalizacji w powiecie nowotomyskim, na którą zaproszono m.in. delegację z opalenickiej podstawówki. Kulminacyjnym punktem programu było wręczenie nagród najlepszym szkołom zarówno w kategorii Igrzysk Dzieci (kl. 3-6), jak i Igrzysk Młodzieży Szkolnej (kl. 7-8). W obu tych kategoriach bezsprzecznie najlepszą placówką okazała się Szkoła Podstawowa z Opalenicy, która otrzymała główne trofea w postaci pucharów i bonów upominkowych do decathlonu na zakup sprzętu sportowego. W opalenickiej delegacji znaleźli się oczywiście czołowi sportowcy szkoły, którzy w dużym stopniu przyczynili się do tego sukcesu: Jakub Czerwiński, Hubert Krajewski, Oskar Małysz, Lena Pajchrowska, Jakub Pąpka i Maja Sękowska.

18.06 podobnie jak rok wcześniej odbył się w Łodzi Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych. I tak jak przed rokiem Opalenicę reprezentował uczeń klasy 5 – Michał Skrzypczak. Wystartował on w swojej koronnej konkurencji czyli w skoku w dal, w którym przed rokiem wywalczył 3 miejsce. Tym razem musiał się zadowolić 7 miejscem w kraju, co i tak jest ogromnym sukcesem tego sportowca.

19.06 w opalenickim parku miejskim odbyło się jakże ważne dla końcowej klasyfikacji finałowe grand prix w biegach przełajowych i ulicznych. W kategorii dziewcząt swoją dominację potwierdziła Lena Pajchrowska, która na mecie wyprzedziła Barbarę Kaczmarek (SP Porażyn) oraz Lenę Ławniczak. W kategorii chłopców nie zawiódł Jakub Pąpka, który okazał się lepszy od Adriana Okoniewskiego i Rafała Ławniczaka.

20.06 do Krotoszyna zjechały najlepsze szkoły w rankingu SZS Wielkopolska o tytuł najbardziej usportowionych szkół w Wielkopolsce. Drugi raz z rzędu została wyróżniona Szkoła Podstawowa z Opalenicy, która w kategorii Igrzysk Dzieci zajęła wysokie 5 miejsce (przed rokiem było to 2 miejsce). Nagrodą był okazały puchar oraz certyfikat na zakup sprzętu sportowego. Warto zauważyć, że na liście rankingowej znalazło się ponad 400 szkół z całego województwa. W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej Opalenicy przypadło w udziale 10 miejsce.

21.06 ponownie w opalenickim parku miejskim miało miejsce podsumowanie Biegowego Grand Prix za rok szkolny 2022/2023. Późnym popołudniem pojawili się wszyscy wyróżnieni biegacze, którzy otrzymali statuetki medale w 4 kategoriach. W młodszej kategorii dziewcząt (kl. 1-3) 1 miejsce zajęły Julia Ławniczak i Oliwia Okoniewska, zaś 3 miejsce przypadło Zuzannie Ratajczak (SP Wojnowice). Wśród chłopców w tej samej kategorii najlepszym biegaczem okazał się Franciszek Jakubowski, który wyprzedził Oliviera Loligę oraz Stanisława Ratajczaka. W kategorii dziewcząt kl. 4-8 bezkonkurencyjna okazała się Lena Pajchrowska przed Leną Ławniczak i Barbarą Kaczmarek (SP Porażyn). Równie ciekawie wyglądała całoroczna rywalizacja chłopców starszych, gdzie Adrian Okoniewski i Jakub Pąpka uzyskali jednakową ilość punktów. Na trzecim miejscu uplasował się Stanisław Jakubowski.