Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

1 czerwca to wyjątkowy dzień i w wyjątkowy sposób musiał być spędzony. Radość, dobra zabawa i uśmiech na twarzy wszystkich dzieci, to kluczowe elementy, których nie mogło w tym dniu zabraknąć. Dzień Dziecka to szczególny czas, w którym chcemy sprawiać radość naszym milusińskim zarówno przy ul. Farnej jak i Poznańskiej.  Szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale również wspaniałej zabawy, integracji z innymi uczniami, nauczycielami i rodzicami.  Taki właśnie był czas spędzony na Orliku. Poprzedził go barwny korowód ulicami miasta. Dzieci machały do przechodniów kolorowymi pomponami, balonami, transparentami, pokazując, że ten dzień należy do nich.

Po przybyciu na Orlik na dzieci czekało mnóstwo sportowych atrakcji. Kolorowe koło fortuny kryło w sobie różne sportowe konkurencje, którym dzieci musiały sprostać. W zamian gromadziły odznaki w sportowym paszporcie. Wykonanie wszystkich zadań było gwarancją zdobycia dyplomu.

Tego dnia odbył się również II Bieg „Sprintem po zdrowie”, zorganizowany przez panie Łucję Szner oraz Monikę Kasperczak. Zawody poprowadził ekspert w dziedzinie biegania, pan Jacek Flak-Marcinkowski. Przedstawiciele klas 0-3 dzielnie rywalizowali pokonując jedno okrążenie bieżni, przy głośnym dopingu swoich kolegów i koleżanek.

Medale otrzymali:

W kategorii dziewcząt:

grupy 0:

1 miejsce Julia Zielińska
2 miejsce Julia Dudek
3 miejsce Gabriela Daleszyńska

Klasy 1:

1 miejsce Julia Ławniczak
2 miejsce Gabriela Buda
3 miejsce Iga Mikołajczak

Klasy 2:

1 miejsce Nela Walkowiak
2 miejsce Wiktoria Łuczewska
3 miejsce Oliwia Okoniewska

Klasy 3:

1 miejsce Olga Cichowlas
2 miejsce Alicja Szarzyńska
3 miejsce Agata Jaroszyk

W kategorii chłopców:

grupy 0:

1 miejsce Nikodem Walkowiak
2 miejsce Alan Budziński
3 miejsce Julian Grześkowiak

Klasy 1:

1 miejsce Wojciech Gałkowski
2 miejsce Franciszek Jakubowski
3 miejsce Bartosz Przybysz

Klasy 2:

1 miejsce Jakub Kaczmarek
2 miejsce Adam Wrona
3 miejsce Ksawery Kurek

Klasy 3:

1 miejsce Jakub Marchewka
2 miejsce Ignacy Kachel
3 miejsce Bartłomiej Libera

Zwycięzcom oraz wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.

Na dzieci przy ul. Poznańskiej czekało również moc niespodzianek. Uczniowie klas 4-8 wyruszyli na trasę gry miejskiej, która swym zasięgiem objęła miasto i okolice. Zabawa dostarczyła wszystkim wiele radości, ale przede wszystkim zintegrowała młodzież. Słoneczna pogoda podsyciła radosne nastroje, a wspólnie spędzony czas upłynął miło i przyjemnie. Było to dzień pełen wrażeń.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

ul. Farna:

ul. Poznańska

Share This
Skip to content