Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

18 maja odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Recytatorski pod nazwą „Spotkanie z Wisławą Szymborską”. Do naszych szkolnych laureatów dołączyli uczniowie z Wojnowic, Rudnik, Dakowych Mokrych, Kopanek i Porażyna.
27 uczniów miało okazję zaprezentować swój własny sposób recytacji i interpretacji wybranych wierszy Wisławy Szymborskiej. Poziom był bardzo wysoki i jednocześnie wyrównany. Jury, w którym zasiadali: Ewa Grabowska, Piotr Marchewka i Hanna Gmerek miało bardzo trudne zadanie z wyłonieniem najlepszych. Po długiej debacie ogłoszono wyniki. W kategorii klas 4 i 5, 1 miejsce zajęła Barbara Kaczmarek z SP Porażyn, 2 miejsce Gabriela Ciężabka z SP Kopanki. Zostały przyznane dwa miejsca 3, które otrzymali: Klaudia Drobnik z SP Opalenica i Rodion Stavytskyi z SP Rudniki.
W kategorii klas 6-8 1 miejsce zajęła Zofia Woźniak z SP Kopanki, 2 miejsce Zuzanna Pasiciel z SP Opalenica, i dwa miejsca 3 należą do: Karoliny Kornosz i Franciszka Mułkowskiego z SP Porażyn.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy. Natomiast laureaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez RadęRodziców naszej szkoły. Aby konkurs trwał w miłej atmosferze Rada Rodziców również zasponsorowała poczęstunek dla występujących za co bardzo dziękujemy.

 

Share This
Skip to content