Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

12 maja br. w auli naszej szkoły dla klas 1d i 1e oraz grupy 0b zaprezentowane zostały pokazy chemiczne.  Gościnne doświadczenia przygotował pan Paweł Grabowski, który z zawodu jest nauczycielem chemii. Chemikowi towarzyszył pomocnik Filip Grabowski – uczeń klasy 7 a, który uczęszcza do naszej szkoły.

Godzinny pokaz zawierał elementy edukacyjne – pan Paweł wyjaśnił dzieciom, że z chemią mamy do czynienia na co dzień. Dzieci mogły m.in.  przekonać się same, czy możliwe jest uzyskanie samopompującego się balonika.  Ciekawe doświadczenia zachwyciły dzieci. Największe wrażenie zrobił na nich „wybuch wulkanu” i „fajerwerki”.

Było kolorowo i wybuchowo, ale przede wszystkim interesująco i inspirująco, a dzieci przez zabawę mogły przekonać się, jak ciekawa może być chemia.

Share This
Skip to content