Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

10 maja 2023r. w Zbąszyniu odbył się finał Powiatowego Konkursu Wiedzy o Powiecie Nowotomyskim. Naszą szkołę reprezentowali:
Marta Opała oraz Amelia Sierant z kl. VIII b i Konrad Dyderski z kl. VIII f pod opieką Danuty Żybury–Jarosz.
Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Zbąszyniu oraz Wydział Edukacji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu pod honorowym patronatem starosty powiatu nowotomyskiego pana Andrzeja Wilkońskiego.
Zmagania konkursowe składały się z trzech etapów:
testu wiedzy, rundy indywidualnej w formule „jeden z dziesięciu” oraz omówienia przygotowanego plakatu prezentującego zabytek swojej miejscowości.
Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wiedzą z zakresu geografii, historii oraz danych statystycznych dotyczących powiatu.
Drużyna z Opalenicy zajęła III miejsce zespołowo, a Marta Opała zdobyła srebrny medal w kategorii indywidualnej.
W ramach integracji, wszyscy uczestnicy odwiedzili Muzeum Ziemi Zbąszyńskiej i Regionu Kozła, po którym zostali oprowadzeni przez kustosza pana Wojciech Olejniczaka. Wizyta ta uświadomiła, jak ważne jest pielęgnowanie pamięci o przeszłości swojego regionu.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Share This
Skip to content