Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Szanowni Państwo,

miło nam poinformować, że dwóch uczniów naszej szkoły Jakub Sroka oraz Filip Szulc zdobyli II miejsce w XI Konkursie z Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych AVATAREK organizowany przez Zespół Szkół im. Jadwigi i Władysława Zamoyskich w Rokietnicy.

W rywalizacji wzięło udział 26 szkół z całej Polski, a do finału zakwalifikowało się 8 zespołów. Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu obsługi programów użytkowych, programowania, sieci komputerowych, systemów operacyjnych oraz wyszukiwania informacji w Internecie.

Patronat nad konkursem objęło Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Polskie Towarzystwo Informatyczne w Warszawie oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Decyzją Wielkopolskiego Kuratora Oświaty konkurs został wpisany do „Wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez Wielkopolskiego Kuratora, dzięki czemu nasi reprezentacji zyskują dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół średnich w roku szkolnym 2022/2023”.

Oprócz nagród rzeczowych Jakub i Filip wywalczyli dla naszej szkoły darmowy dostęp do płatnej platformy do nauki programowania THE LEAGUE OF EXTRAORDINARY MINDS – Liga Niezwykłych Umysłów, z której możemy korzystać do czerwca przyszłego roku – https://www.lnu.org.pl/.

Więcej informacji na stronie organizatorów:
https://rokietnica.zsrokietnica.edu.pl/pl/konkurs-avatarek/konkurs-avatarek-w-roku-szkolnym-2022223h

Wielkie gratulacje!

 

Share This
Skip to content