Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Uczniowie klasy 3d z wychowawczynią biorą udział w Innowacji pt: „Kto Ty jesteś? – Polak mały! Dzieci wykonują lapbook a przy tym uczą się treści patriotycznych. Ta metoda nie tylko uczy, ale też opiera się na twórczych i aktywizujących działaniach rozwijając postawę patriotyczną ucznia.

Lapbooki przywędrowały do nas ze Stanów Zjednoczonych, gdzie są jednym z podstawowych narzędzi w edukacji domowej. Innowacja pt: „Kto Ty jest?…” jest podzielona na cztery tematy. W listopadzie klasa wykonała lapbook pt: „Polska moja ojczyzna”. Uczniowie zapoznali się ze sławnymi Polakami i wykonali z papieru kieszonki, gdzie umieścili o nich najważniejsze informacje. Zaznaczali na mapie państwa graniczące z Polską oraz uporządkowali obrazkową legendę o Lechu, Czechu i Rusie.

Kolejne zadanie polegało na wykonaniu lapbooka pt: „Warszawa stolica Polski”. Przypomnieli sobie legendę o Warsie i Sawie.  Wycinali, uzupełniali pisemne treści, historyjki obrazkowe i ciekawostki, które wklejali w postaci łańcuszka z informacjami.

Jest to ważna lekcja patriotyzmu, którą należy kształcić i rozwijać jak najwcześniej wśród najmłodszych.

Share This
Skip to content