Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Nieważne czy mamy lat kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt, z sentymentem wracamy myślami do ulubionych bajek. Każde pokolenie ma swoich idoli z bajkowego świata, a niemal każdy przeżywa okres fascynacji tymi postaciami. Nic więc dziwnego, że powstało specjalne święto, mające na celu uczczenie bajkowych bohaterów – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

Bajki odgrywają ważną rolę w życiu każdego dziecka. Bawią, rozwijają wyobraźnię, wzbogacają słownictwo. Wartościowe bajki kształcą w dzieciach także odpowiednie postawy. Niezwykle ważne jest, aby dziecko miało kontakt nie tylko z bajkami, które stanowią rozrywkę, ale również z takimi, z których płyną mądre przesłania.

Rozmaite postacie bajkowe odwiedziły naszą szkołę i nadały jej radosny i kolorowy akcent.  Poniżej na zdjęciach możemy podziwiać bajkowe wcielenia naszych uczniów.

Share This
Skip to content