Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Każda szkoła chce być miejscem, w którym jej członkowie będą czuć się szanowani przez innych. Miejscem, gdzie wszyscy znają swoje prawa i przestrzegają ich, traktują siebie w równy sposób i przeciwdziałają bezpodstawnej, nieuzasadnionej mowie nienawiści.
Dlatego, by jasno i wyraźnie wyznaczyć jaka ma być szkoła, która chce zasługiwać na miano przyjaznej, otwartej na ludzi w dniu 16 listopada przyłączyliśmy się do obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji.

W ramach akcji pod hasłem „Tolerancyjny Zielony Dzień” uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły w strojach koloru zielonego, który symbolizuje życzliwość i tolerancję. Uczniowie wszystkich klas pierwszą lekcję  rozpoczęli odtworzeniem krótkiego filmu – „Bajki o Zasmuconych” przygotowanej przez wolontariuszy SK Caritas. Każda klasa sporządziła Kodeks Równego Traktowania, dotyczący różnej tematyki w zależności od grupy wiekowej, problemów i trudności członków grupy oraz Klasową Apteczkę Pierwszej Pomocy dla uczniów dyskryminowanych ze względu na pochodzenie, niepełnosprawność itp. Na drzwiach sal lekcyjnych zawisły hasła promujące tolerancję i wzajemny szacunek. Był to dzień pełen życzliwości i dobroci.

Share This
Skip to content