Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Sezon lekkoatletyczny trwa w najlepsze. 6 października na stadionie poznańskiej Olimpii odbył się finał mistrzostw województwa w biegach rozstawnych. W kategorii szkół podstawowych rywalizacja odbywała się w sztafecie 4x100m oraz w sztafecie szwedzkiej (100m-200m-300m-400m). Szkołę z Opalenicy reprezentowały dwa zespoły w sztafetach szwedzkich. Najpierw wystartowały dziewczęta z klas 5-6, które poprawiły ubiegłoroczny rekord szkoły o kilka sekund. Wystarczyło to jednak na zajęcie dopiero 11 miejsca. Po raz kolejny nie zawiedli natomiast chłopcy z klas 7-8, którzy w gronie kilkunastu sztafet okazali się najlepsi. Przy okazji wymazali poprzedni rekord szkoły poprawiając go o prawie 20 sekund. W składzie dziewcząt znalazły się: Nina Krajewska, Lena Ławniczak, Antonina Nowak, Maja Sękowska i Michalina Wieczorek. W zwycięskiej sztafecie chłopców pobiegli: Filip Budzyń, Oskar Kaczmarek, Jakub Nowak, Jakub Pąpka, Bartosz Duda i Dawid Ludwikowski.

12.10 poznańska Wola gościła uczestników mistrzostw województwa w sztafetowych biegach przełajowych. Na starcie pojawiły się zwycięskie sztafety powiatów z całej Wielkopolski. Opalenicę reprezentowały tym razem wyłącznie sztafety chłopców. W kategorii kl. 5-6 wystartowało 37 sztafet a uczniowie naszej szkoły zameldowali się na 17 miejscu. Zdecydowanie lepiej wypadli ich starsi koledzy (kl. 7-8), którzy w gronie 36 zespołów wywalczyli 2 miejsce zdobywając tym samym tytuł wicemistrzów województwa.

W młodszej kategorii pobiegli: Stanisław Jakubowski, Aleks Kaczmarek, Adrian Kubiak, Rafał Ławniczak, Oskar Małysz, Ksawery Neumann, Adrian Okoniewski, Michał Skrzypczak i Igor Wawrzyniak. Srebrne medale zdobyli: Bartosz Duda, Oskar Kaczmarek, Hubert Krajewski, Dawid Ludwikowski, Jakub Nowak, Jakub Pąpka, Alex Ranecki i Bartosz Szemis.

Share This
Skip to content