Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

11 października przedszkolaki z grupy 0a i 0e wraz z panią Pauliną Piechowiak oraz panią Anitą Opalą udały się na wycieczkę do Porażyna, na spotkanie z panem leśnikiem. Głównym celem wyjazdu było budowanie więzi emocjonalnej z przyrodą, rozbudzanie zainteresowań pięknem i bogactwem środowiska przyrodniczego.

Dzieci wyruszyły na spacer leśną dróżką, podczas którego pan leśniczy opowiadał o zwierzynie i roślinności występującej w lesie. Przedszkolaki przysłuchiwały się odgłosom, poznały różnorodność szaty roślinnej oraz zwierzęta żyjące w lasach. Pan przewodnik opowiedział o rodzajach grzybów jadalnych, niejadalnych oraz trujących. Naszą uwagę zwróciły też paśniki dla zwierząt oraz sposób dokarmiania ich w okresie zimowym.

Po spotkaniu z panem leśnikiem, korzystając pięknej, słonecznej pogody, panie zorganizowały kilka wesołych zabaw oraz ciekawe zadania, aby dzieci mogły jeszcze milej spędzić czas na zdrowym powietrzu, w otoczeniu malowniczej leśnej przyrody.

Share This
Skip to content