Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W poniedziałek 26 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego.  Uczniowie z poszczególnych klas zaprezentowali wybrany owoc lub warzywo w polskim języku migowym PJM. Nauczyliśmy się wspólnie podstawowych zwrotów grzecznościowych, takich jak: dzień dobry, do widzenia, przepraszam, proszę i dziękuję oraz dni tygodnia. Wspólnie zaśpiewaliśmy kilka piosenek z elementami języka migowego. A wszystko po to, aby przybliżyć się do świata osób Głuchych i uświadomić sobie, z jakimi problemami muszą zmagać się każdego dnia osoby niesłyszące.  Takie wydarzenia na terenie naszej szkoły, to małe, ale jakże ważne cegiełki w budowaniu mostu między osobami słyszącymi i Głuchymi. Nie bądźmy obojętni. Czasami wystarczy znajomość kilku podstawowych zwrotów w PJM, by osoba Głucha poczuła się w naszej obecności radośniej, a nawet bezpieczniej.

Canva -> https://bit.ly/3ybfFUg

 

 

Share This
Skip to content