Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Zainteresowanie dzieci przyrodą oraz przyjazny stosunek do niej kształtujemy przede wszystkim poprzez bezpośredni kontakt.

16 września grupa 0C wraz z koleżankami i kolegami z klasy 3C oraz wychowawcami p.D.Jaroszyk i p.H.Gałkowską odbyły wspólną wycieczkę realizując tematykę “Las wokół nas”. W lesie spotkaliśmy się z panem leśniczym Tomaszem Kałkiem, który bardzo ciekawie opowiadał nam o roślinach i zwierzętach występujących w lasach. Pan leśniczy pokazał nam, czym różnią się poszczególne gatunki drzew, a także jak odróżnić drzewo liściaste od iglastego. Opowiedział o przygotowaniach zwierząt do zimy. Dowiedzieliśmy się, dlaczego niektóre drzewa w lesie są wycinane i zobaczyliśmy, jak wyglądają rośliny zaatakowane przez szkodniki. Na koniec dzieci otrzymały od pana leśniczego puzzle ze zwierzętami, które zabraliśmy do swoich klas  a także okolicznościowe zakładki do książek i informatory.

Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Możliwość bezpośredniego kontaktu dostarczyła  wielu wspaniałych przeżyć.  Dzieci zadawały mnóstwo pytań, rozpoznawały znane gatunki roślin, wsłuchiwały się w odgłosy lasu. Zajęcia te uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować, jak przyjaciela oraz to, że także one są za nią odpowiedzialne.

Pan Tomasz obiecał odwiedzić nas w szkole zimą, by pokazać w jaki sposób możemy pomagać zwierzętom przetrwać tę trudną porę roku.

Czekamy z niecierpliwością!

Share This
Skip to content