Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Czas roku harcerskiego nadszedł końca. Z tego powodu, pragniemy się pochwalić naszymi osiągnięciami z drugiego półrocza.
Zaczniemy od Świąt Wielkanocnych. Nasze Zuchy własnoręcznie wykonały wspaniałe wianki i ozdoby, kartki z życzeniami, które zaniosły do CKiB w Opalenicy, do naszej Dyrekcji, do pana Burmistrza. Przekazaliśmy też wianki zaprzyjaźnionym drużynom. Dzieciaki miały też możliwość zobaczenia, jak rzeźbi się baranka wielkanocnego z masła, za pomocą patyczków.
Kolejną naszą wielką chwilą to zasłużenie otrzymane sprawności zucha. Był to wielki moment dla zuchów. Wiązało się to z wytyczonymi zadaniami, m.in. zapoznanie z Włodarzem naszego miasta. Pan Burmistrz Tomasz Szulc bardzo chętnie odpowiadał na pytania dzieci, a także wraz z Panią Dyrektor i Panią wicedyrektor, wziął udział w zbiórce.
Nasza drużyna godnie reprezentowała miasto Opalenicę w obchodach święta 3 Maja. Maszerując w ulicznej paradzie dotarliśmy pod Pomnik Walk i Męczeństwa na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opalenicy, gdzie złożyliśmy kwiaty i oddaliśmy honory.
Zaprezentowaliśmy na wielkiej scenie pazy OSiR nasze talenty wokalne 15.05.2022 r. podczas plenerowego festynu charytatywnego,, Opalenica dla Ukrainy”.
Świetna przygoda spotkała nas dzięki Panu Burmistrzowi, który zabrał nasze Zuchy do zaprzyjaźnionego miasteczka Storkow w Niemczech, które obchodziło ,,Swoje dni”. Dzieciaki zwiedziły zamek, a potem czekała na nich zabawa w Irllandii – wesołym miasteczku. Śmiechu i radości co nie miara, za co społeczność harcerska jest bardzo wdzięczna.
Koniec roku harcerskiego uczciliśmy dwoma imprezami. Pierwsza była dla dzieci atrakcją w formie zabawy. Zuchy spędziły czas na zamku dmuchanym, zajadając słodycze, grając w paletki i polewając się wodą. Druga impreza odbyła się w towarzystwie rodziców. Spotkaliśmy się 01.07.2022 r. w Porażynie na dużej polanie. Tym razem zadania również czekały na rodziców, wspólne podchody po lesie. Jednym z nich było odpalenie ogniska od jednej zapałki. Dzięki perfekcyjnie wykonanemu zadaniu, mogliśmy zajadać się smażonymi kiełbaskami. Był to bardzo miły czas, wspólnej zabawy i integracji. Z takimi ludźmi można góry przenosić.:)
Zapraszamy od września na nowy nabór, a naszym zuchom i rodzicom życzymy wspaniałych, pełnym przygód i bezpiecznych wakacji.
Czuwaj!!!

Share This
Skip to content