Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Dnia, 7 czerwca 2022 r. na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM w Poznaniu, odbył się finał XIII Edycji Konkursu Geograficznego „Obieżyświat” pt.: „Obieżyświat w Ameryce Północnej.” W konkursie wzięli udział uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych z województwa wielkopolskiego. Naszą szkołę w finale tego konkursu reprezentowali: Jakub Borowczak z kl. 8d i Kajetan Albrecht z kl. 7b.

Przekonali się oni, jak ważna jest umiejętność pracy w zespole, bo w takiej właśnie formule odbywał się finał. Rywalizacja w trzyetapowym finale była duża, o tytuł laureata walczyło 17 zespołów z całej Wielkopolski. Naszej drużynie udało się uzyskać tytuł finalisty. Serdecznie gratulujemy opiekunowi konkursu  Marii Wolskiej oraz uczniom osiągniętego sukcesu.

Organizatorami konkursu są: Poznańskie Stowarzyszenie Oświatowe oraz Laboratorium Dydaktyki Geografii i Badań Edukacyjnych Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Po zakończeniu rozwiązywania zadań konkursowych, wszyscy uczestnicy zwiedzili Muzeum Ziemi, a następnie obejrzeli film w wersji 3D o Meteorycie Morasko, który jest główną atrakcją muzeum i jest on odpowiedzialny za powstanie kraterów meteorytowych w pobliskim Rezerwacie „Meteoryt Morasko”. Kolejną atrakcją było obejrzenie Lapidarium znajdującego się nieopodal Wydziału Geologii.

Specyficzny nastrój skupienia i nauki panujący na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM, na pewno pozostawił niezatarte wrażenia, a być może zachęci chłopców do podjęcia, w przyszłości, studiów właśnie w tej dziedzinie.

Share This
Skip to content