Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W  roku szkolnym 2021/2022  Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy wzięła udział w II edycji Złotych Szkół NBP, której temat przewodni brzmiał „Bezpieczni w finansach osobistych”. Miło nam zakomunikować, że nasza szkoła znalazła się w gronie 385 szkół, które uzyskały certyfikat Narodowego Banku Polskiego „Złota Szkoła NBP” w kategorii szkół podstawowych.

Celem programu była  aktywizacja nauczycieli i uczniów do podejmowania zespołowych inicjatyw przybliżających zagadnienia ekonomiczne. Idea jaka przyświecała tym działaniom to przygotowanie młodzieży do bezpiecznego poruszania się w świecie finansów.

Zadania programu: „Lekcja z ekonomią”, „Debata szkolna”, „Warsztat uczniowski” zostały wykonane przez przedstawicieli klas siódmych, którzy zostali członkami Drużyny  Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej.

Ogrom włożonej pracy i zaangażowanie wszystkich członków drużyny zaowocowało nie tylko uzyskaniem tytułu, ale przede wszystkim rozwinięciem kompetencji ekonomicznych uczniów naszej szkoły.

Drużynie Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej w naszej szkole serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Pozostałych uczniów zachęcamy do udziału w podobnych inicjatywach.

Koordynatorki

mgr Agnieszka Chodorowska
mgr Joanna Walkowiak

Share This
Skip to content