Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

27 maja 2022r. po raz pierwszy w Polsce, odbył się Konkurs IAC Polska, który jest częścią International Academic Competitions, międzynarodowej grupy konkursów dla uczniów organizowanych w ponad 42 krajach na świecie. Jednym z wielu celów konkursu jest wzbudzenie pasji do rozwijania się i uczenia przez całe życie. Uczniowie naszej szkoły wcześniej uczestniczyli w etapach szkolnym i regionalnym.

Finał odbywał się w Hotelu Marriott i Hotelu Westin w Warszawie, a naszą szkołę reprezentowało pięciu uczniów.

I miejsce i tytuł Mistrza Polski w Konkursie Geograficznym Bee w kategorii kl. 5-6 uzyskał  Stanisław Kaczmarek z kl. 6b,  a w kategorii kl. 7-8  I miejsce i tytuł Mistrza Polski w  Konkursie Historycznym Bee zdobył Daniel Demel z kl. 8a

Wysokie III miejsce w finale Konkursu Historycznego Bee zajął Kamil Szofer z kl. 8f, który również uczestniczył w Konkursie Geograficznym.   W finale Konkursu Geograficznego Bee uczestniczyli również Jakub Borowczak z kl. 8d i Filip Grabowski z kl. 6a.

Wszystkim serdecznie gratulujemy tak niesamowitego sukcesu!

Zdobywcy I miejsc uzyskali kwalifikacje do reprezentowania Polski na Międzynarodowym Konkursie IAC odbywającym się w Stanach Zjednoczonych (w Burlington i w Nowym Yorku). Wyjazd uczestników jest sponsorowany przez organizatorów.

Konkurs promuje wiedzę i tak, w poszczególnych etapach uczniowie otrzymywali punkty za poprawne odpowiedzi, ale za złe odpowiedzi punkty były odejmowane. Etap krajowy finałowy odbywał się w formule bee, która wymagała od uczniów nie tylko rozległej wiedzy, ale również refleksu, gdyż na zadawane pytania trzeba odpowiadać szybko, sygnalizując ją buzzerem  i poprawnie, by móc zdobyć punkty. Rywalizacja była bardzo duża.

Finał odbywał się w pełnej Gali Hotelu Marriott, z udziałem Davida Maddena, jednego z twórców i administratora konkursów IAC, przedstawicieli Ministerstwa Edukacji  i Nauki oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Wyjazd naszych uczniów był możliwy dzięki Urzędowi Miasta oraz Radzie Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

Po konkursie pełni pozytywnej energii, uczniowie wraz z opiekunkami, zwiedzili Stare Miasto w Warszawie.

Opiekunkami uczniów były:  z historii p. Danuta Żybura- Jarosz i p. Monika Garczarek, a z geografii p. Maria Wolska.

Share This
Skip to content