Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

17 maja 2022 roku odbył się na terenie naszej szkoły Gminny Konkurs Kaligraficzny, którego Szkoła Podstawowa z Oddziałami  Dwujęzycznymi w Opalenicy była właśnie organizatorem.

Do tego etapu zakwalifikowało się siedmioro dzieci, które zgodnie z regulaminem przystąpiły we wtorek do konkursowych zadań. Polegały one na pięknym przepisaniu wyznaczonego tekstu. Na potrzeby konkursu przygotowano dwa teksty, o różnym poziomie trudności. Drugoklasiści zmierzyli się więc z tekstem o Majowych Dniach Książki; trzecioklasiści mieli okazję opisywać wiosnę i dziecięce zainteresowania.

Poziom okazał się bardzo wyrównany i po sprawdzeniu konkursowych prac wyłoniono zwycięzców. W kategorii klas drugich pierwsze miejsce zajęła  Julia Mikołajczak ze szkoły w Rudnikach, natomiast wśród klas trzecich – Dominika Świderska ze szkoły w Opalenicy. Brawa za niezwykły talent!

Kolejne miejsca zajęli natomiast następujący uczniowie:

II miejsce – Julia Górczak z klasy 2 ( Opalenica ) i Alicja Zawadzka z klasy 3 ( Kopanki )

III miejsce – Maja Gołeczko z klasy 2 (Porażyn) i Jan Dziechciarek z klasy 2 ( Urbanowo ) oraz Anna Wąsiak z klasy 3 ( Porażyn ).

Dyplomy i upominki zostały uroczyście wręczone przez dyrektora szkoły w Opalenicy Grażynę Szulc w auli przy ulicy Farnej. Gratulujemy więc jeszcze raz wszystkim uczestnikom i doceniamy ich zainteresowanie sztuką pisania. Staranne, kształtne i czytelne pismo to przecież wizytówka każdego z nas.

Dziękujemy też nauczycielom, którzy towarzyszyli  podczas konkursu swoim uczniom. Dla nas wszystkich było to bardzo miłe przeżycie oraz spotkanie w szerszym gronie. Dlatego już dziś serdecznie zapraszamy na kolejną edycję konkursu – Dorota Król, Anna Kurek, Ewelina Faralewska i Agnieszka Chwalińska. Do miłego zobaczenia!

Share This
Skip to content