Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W dniach 19-20 maja 2022 r. uczniowie klas 5e i 5f pod opieką  Haliny Gałkowskiej, Hanny Gmerek, Małgorzaty Roszkiewicz i Agnieszki Wojciechowskiej wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Torunia i Bydgoszczy. Pierwszego dnia mieli okazję zwiedzić toruńską starówkę wraz z przepięknym ratuszem, Krzywą Wieżą oraz Domem Mikołaja Kopernika. Z wieży Katedry Świętych Janów uczniowie podziwiali panoramę Torunia. Seans w Planetarium pozwolił im na wirtualną podróż w kosmos i spojrzenie na Ziemię z perspektywy innych planet. Dużym zainteresowaniem wycieczkowiczów cieszyły się interaktywne wystawy w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, łączące w sobie wiedzę z zakresu fizyki, astronomii, biologii czy techniki.

Kolejny dzień piątoklasiści spędzili w Bydgoszczy. Podczas spaceru z przewodnikiem zobaczyli najciekawsze zabytki miasta nazywanego Wenecją Północy. Między innymi podziwiali odrestaurowana Wyspę Młyńską, Stary Rynek oraz miejsca związane z realizacją filmu Andrzeja Maleszki „Czerwone krzesło”. Dużą atrakcją okazała się wizyta w Muzeum Mydła i Historii Brudu. Podczas warsztatów uczniowie samodzielnie wykonali kolorowe mydełka, a następnie zapoznali się z dziejami higieny i produkcji mydła. Ostatnim punktem programu był rejs łodziami po rzece Brdzie, w czasie którego uczestnicy wycieczki mieli okazję podziwiać  osobliwości nabrzeża  Bydgoszczy.

Share This
Skip to content