Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W piątek, 8 kwietnia klasa 3a z wychowawcą Moniką Kasperczak udała się na plenerową wycieczkę do „Jansowa” w Kuślinie. Mimo różnych warunków pogodowych zgodnych z przysłowiem, że: „Kwiecień, plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata” na dzieci czekało moc atrakcji.

          Najpierw uczniowie zmagali się z rozwiązaniem quizu dotyczącego tradycji wielkanocnych obchodzonych w Polsce oraz innych krajach na świecie. Następnie uczestniczyli w podchodach podziwiając leśną przyrodę. Dziewczynki za pomocą patyków i kamieni wyznaczały kierunek trasy oraz pozostawiały zabawne zadania do wykonania przez szukających ich chłopców. Idąc po śladach musieli np. zatańczyć „Makarenę”, zaśpiewać piosenkę o kotku lub zawyć jak wilki. Później według zaznaczonego miejsca na mapie wszyscy odszukali ukryte upominki od zajączka.

          Trzecioklasiści wzięli również udział w warsztatach, podczas których wykonali przepiękną świąteczną dekorację. W wielkich słojach wypełnionych kamyszkami, piaskiem i ziemią posadzili różnobarwne wiosenne hiacynty.

           Pobyt w tym urokliwym miejscu zakończył się ogniskiem. Po wielu wrażeniach dzieci z ogromnym apetytem pałaszowały pieczone kiełbaski. Był to naprawdę fascynujący dzień.

Share This
Skip to content