Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Ortografia trudna sprawa! By ją dobrze opanować, trzeba się mocno nagimnastykować…Każdy czasem się zastanawia ż czy rz w wyrazie wrzawa… W głowie trzeba mieć ortograficzny ład i porządek, by wiedzieć, że w ortografii od danej reguły, jest często wyjątek. Np. kto uje kreskuje, ten dostaje często dwóje😊

Dzieci i  nauczyciele naszej szkoły wiedzą, jak ważna i jednocześnie bardzo trudna jest nauka ortografii. Żeby ułatwić i umilić naszym uczniom opanowanie trudności ortograficznych, w ramach Projektu Edukacyjnego – Szkolny Tydzień Ortografii podjęliśmy szereg działań, które pomogły wzbogacić i usystematyzować ortograficzną wiedzę. Udało się to osiągnąć dzięki identyfikatorom ortograficznym, słowniczkom, krzyżówkom i diagramom, twórczym opowiadaniom, ortogramom, kartom pracy, kolorowankom, ozdobieniu drzwi klas trudnościami, gazetkom ortograficznym, pracą ze słowniczkami ortograficznymi w czasie zajęć, korzystaniem z zasobów internetowych na każdych przedmiotach.  Ponadto uczniowie starszych klas w kreatywny sposób tworzyli łamańce językowe, dyktanda ortograficzne oraz krótsze formy wypowiedzi: ogłoszenie i zaproszenie. Koordynatorki projektu : Agnieszka Bręk- Świtalska, Mirosława Ginter, Halina Gałkowska i Katarzyna Ciechańska bardzo wszystkim uczniom i nauczycielom dziękują za owocne i kreatywne pomysły ortograficzne.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii😊

Share This
Skip to content