Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Dnia 24 marca bieżącego roku, Szkolne Koło Teatralne uczciło zbliżający się Międzynarodowy Dzień Teatru, przypadający tradycyjnie 27 marca, wystawiając II cz. Dziadów – A. Mickiewicza. Przedstawienie miało miejsce w sali widowiskowej CKiB w Opalenicy i adresowane było przede wszystkim do najstarszych uczniów naszej szkoły, czyli siódmych i ósmych klas, dla których dzieło romantycznego wieszcza jest lekturą obowiązkową. Zatem obejrzenie spektaklu mogli  uczniowie potraktować jako możliwość przedegzaminacyjnej powtórki. Naszymi honorowymi widzami byli także: pani dyrektor Grażyna Szulc, wicedyrektorzy – pani Agnieszka Bręk-Świtalska i  pani Joanna Walkowiak, a także udzielający nam gościny dyrektor CKiB – pan Krzysztof Sadowski. Nie zabrakło też innych nauczycieli z naszej szkoły, pod których opieką przyszli na spektakl uczniowie.

Młodzi aktorzy starali się oddać klimat pogańskiego obrzędu Dziadów oraz przedstawić najważniejsze prawdy moralne, które definiują, na czym opiera się pełnia człowieczeństwa i co trzeba w życiu czynić, aby im sprostać. W poszczególne role Mickiewiczowskiego dramatu wcielili się:  Adam Sokólski, Kajetan Ciechański, Olga Sobańska jako Guślarze, Sara Maksymowicz jako Starzec, Mikołaj Demel jako Józio, Emilia Szafrańska jako Rózia, Wiktoria Perz jako Zosia, Zuzanna Pasiciel jako Sowa, Arkadiusz Kroma jako Kruk, Jaśmina Szukała i Kinga Adamska jako Widmo Złego Pana. Chór Klasyczny tworzyły: Sara Maksymowicz, Agata Sroczyńska, Olga Nowak, Marcelina Grzybowska, Roksana Soroczyńska, Amelia Stankowska, natomiast Chór Ptaków Nocnych: Natalia Nowicka i Wiktoria Jachimska. W roli narratora zaprezentowała się Marta Opała. Spektakl wyreżyserowały i oprawiły muzycznie nauczycielki języka polskiego: pani Katarzyna Król i pani Danuta Żybura-Jarosz. O oprawę plastyczną zadbała pani plastyk – Małgorzata Koszuta, a o oprawę techniczną pan Marcin Krysztofiak. Film z przedstawienia to dzieło informatyka – pana Patryka Łągwy. Zdjęcia wykonała pani Marta Kaczyńska-Lisowska.

W najbliższy czwartek, dnia 7 kwietnia bieżącego roku, o godzinie 18.00,  w sali widowiskowej CKiB,  spektakl zostanie zaprezentowany tym razem szerszej publiczności, czyli mieszkańcom Opalenicy.  Serdecznie zapraszamy!

Share This
Skip to content