Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2021/2022, uczennice klasy 8a, pod opieką pań Anny Dziamskiej oraz Pauliny Piechowiak realizowały innowację pedagogiczną pt. „Teatr Kamishibai – sztuka opowiadania w języku niemieckim.” Efekt końcowy został zaprezentowany dyrekcji, nauczycielom oraz uczniom w poniedziałek, 28 marca.

Uczestniczki innowacji po przeczytaniu niemieckojęzycznej książki o Czerwonym Kapturku  pt.  „Das Rotkäppchen” stworzyły własne opowiadanie w języku obcym. Fragmenty bajki  zaprezentowały na własnoręcznie namalowanych, przepięknych ilustracjach.

Kamishibai wywodzi się z języka japońskiego: kami – papier, shibai – sztuka. W dosłownym tłumaczeniu to papierowy teatr lub teatr ilustracji. Podstawowym elementem jest drewniana skrzynka butai, którą na potrzeby realizacji innowacji, sfinansowała Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

Podczas kilkunastu spotkań uczennice wzbogaciły słownictwo w języku niemieckim, rozwinęły wyobraźnię i kreatywność, udoskonaliły sprawność mówienia, czytania oraz pisania w języku obcym, a także wykazały się uzdolnieniami plastycznymi.

Drewniana skrzynka powędruje teraz do młodszych klas, które również spróbują stworzyć swój własny teatr obrazkowy.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

Share This
Skip to content