Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę
16.03 w Nowym Tomyślu odbyły się mistrzostwa powiatu w piłce ręcznej chłopców kl. 7-8. Niepokonaną drużyną okazała się reprezentacja nowotomyskiej trójki. Opaleniczanie musieli tym razem zadowolić się trzecim miejscem, a na najniższym stopniu podium stanęli: Tymoteusz Brzyk, Kacper Daleszyński, Kajetan Jakubiak, Oskar Kaczmarek, Michał Kaźmierczak, Patryk Maciński, Kacper Nowicki, Bartosz Skrzypczak, Bartosz Szajek i Jakub Wieczorek.
Dzień później Opalenica stała się gospodarzem mistrzostw rejonu w halowej piłce nożnej. Do turnieju przystąpiło 6 zespołów a wśród nich opalenicka podstawówka. W meczach grupowych opaleniczanie ulegli SP 3 Wronki 0:1 oraz pokonali SP 2 Komorniki 4:0. Zajmując 2 miejsce w grupie w meczu półfinałowym zmierzyli się z SP 3 Rogoźno. Zwycięstwo 3:1 zapewniło chłopcom z Opalenicy udział w meczu finałowym. Tam doszło do rewanżu za mecz grupowy z SP 3 Wronki. Tym razem o jedną bramkę lepsi okazali się gospodarze, którzy tym samym zagrają w finale wojewódzkim (6.04). Tytuł mistrzów rejonu wywalczyli: Bartosz Duda, Łukasz Galas, Hubert Krajewski, Adrian Ludwikowski, Dawid Ludwikowski, Maciej Malecki, Oskar Małysz, Ksawery Neumann, Jakub Pąpka, Alex Ranecki i Bartosz Szemis.
24.03 w Bolewicku rywalizowali z kolei uczestnicy mistrzostw powiatu w drużynowych biegach przełajowych. Biegi odbyły się w 6 kategoriach wiekowych a indywidualne zwycięstwa zanotowali: Nina Krajewska (kl.3), Lena Ławniczak (kl.5) i Jakub Pąpka (kl.6). Na drugim stopniu podium stanął Jakub Borowczak (kl.8), zaś brązowe medale odebrali: Rafał Ławniczak (kl.3), Alex Ranecki (kl.6) oraz Bartosz Kukawa (kl.8). W klasyfikacji drużynowej opaleniccy biegacze odebrali główne trofea w kategorii dziewcząt z klas 3-6 oraz w kategorii chłopców z klas 3-6 i z klas 7-8. 26 kwietnia odbędą się mistrzostwa województwa w Żerkowie z udziałem naszych zwycięskich zespołów.
Również 24.03 w Obornikach zmierzyli się tenisiści stołowi w kategorii klas 7-8. Na mistrzostwach województwa Opalenicę reprezentowali zwycięzcy grudniowych mistrzostw rejonu: Oskar Kaczmarek, Michał Kaźmierczak i Patryk Maciński. W końcowej klasyfikacji drużynowej opaleniczanom przypadło tym razem 9 miejsce. W bojach indywidualnych najlepiej spisał się jak zawsze Michał Kaźmierczak, który zanotował komplet zwycięstw.
Share This
Skip to content