Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W poniedziałek, 7 marca dzieci z oddziału 0 c wraz z Panią Dorotą Jaroszyk wybrali się na warsztaty kulinarne do pobliskiej pizzerni „Pizza Opalenizza”. Celem wycieczki było zapoznanie  z wyglądem i wyposażeniem pizzerii oraz przypomnienie sobie zasad kulturalnego zachowania się w restauracji podczas spożywania posiłku. Najpierw dzieci poznawały kolejność etapów wykonania pizzy, poznały składniki potrzebne do jej przygotowania oraz obejrzały specjalny piec do jej wypieku.

Po pokazie dzieci przystąpiły do samodzielnego przygotowania pizzy ze swoimi ulubionymi składnikami – wałkowały ciasto, smarowały sosem pomidorowym, układały ulubione produkty. W następnym etapie pizza trafiła do pieca, by za krótką chwilę wszyscy mogli się nią zajadać. Jak się okazało, nic nie smakuje lepiej, niż własnoręcznie przygotowane danie… pychota.

Dzieci obiecały, że wykorzystają zdobyte na warsztatach kulinarnych doświadczenie i sprawdzą swoje umiejętności w domu przygotowując pizzę dla rodziców, oczywiście pod ich czujnym okiem.

Share This
Skip to content