Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Wobec ostatnich, dramatycznych wydarzeń na Ukrainie społeczność naszej szkoły nie  pozostała obojętna. Wojna to trudny temat do rozmowy z dziećmi. W obecnej sytuacji nie można jednak go unikać. Edukujemy i uwrażliwiamy uczniów  na zaistniałą sytuację. W piątek, 04.03.2022 uczniowie oddziałów 0-8 wraz z nauczycielami realizowali projekt Solidarni z Ukrainą. Celem działań było poznanie kultury tego kraju, budzenie szacunku do ojczyzny uczniów pochodzących z Ukrainy, okazanie solidarności, integracja uczniów pochodzących z Ukrainy z zespołem klasowym. Uczniowie zapoznali się z  symbolami Ukrainy, wysłuchali hymnu, obejrzeli bajki, prezentacje dotyczące położenia, tradycji , kultury, sztuki, kuchni oraz poznali podstawowe zwroty w języku ukraińskim.

Wykonano plakaty na znak solidarności z Ukrainą, kotyliony w kolorach flagi naszego sąsiada. Kolor błękitny, nawiązujący do barwy nieba, interpretowano jako symbol pokoju, a żółty, kolor zboża, jako symbol bogactwa ziemi ukraińskiej.

Wystawa prac uczniów w auli szkoły oraz salach lekcyjnych. Solidaryzujemy się z narodem ukraińskim.
Ponadto najmłodsi uczniowie wykonali kartki powitalne z życzeniami dla rodzin ukraińskich przebywających w naszym mieście.
Los naszych przyjaciół nie jest nam obojętny. Otwieramy dla Nich nasze wielkie serca 🙂

Share This
Skip to content