Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Grupa 0b z wychowawczynią Kamilą Muller przystąpiła do XII edycji projektu: „Zdrowo jem, więcej wiem”. Jest to ogólnopolski konkurs organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska – honorowym patronatem tego projektu jest Pierwsza Dama, Agata Kornahauser-Duda.
Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

Etap jesienno-zimowy został podzielony na 6 różnych zadań do wykonania. Realizację projektu zaczęliśmy od rozmowy dotyczącej prawidłowego odżywia.  Wspólnie ustaliliśmy, że pożywienie musi być urozmaicone i różnorodne, aby dostarczyć do organizmu wszystkie  niezbędne składniki żywieniowe. Dzieci dowiedziały się, co to jest Piramida Zdrowia oraz w jaki sposób się odżywiać, które produkty jeść częściej, a których raczej unikać. Następnie stworzyliśmy plakaty pod hasłem “Dbam o zdrowie”. Kolejnym zagadnieniem była podróż do krainy cukru i soli. Maluchy aktywnie uczestniczyły w zajęciach, dowiedziały się, w jakich produktach żywieniowych jest najwięcej cukru i soli,  do czego służą etykiety na produktach i czego możemy się z nich dowiedzieć, wymieniały także wady, zalety cukru i soli w diecie. Podczas projektu przeprowadziliśmy również konkurs plastyczny. Dzieci miały za zadanie wykonać rysunek zdrowych słodyczy. Zwycięzca konkursu otrzymał oznakę Super Kucharzyka. Wszystkie prace stworzyły Klasową Księgę Zdrowych Słodyczy.

Na koniec zrobiliśmy sobie solidne podsumowanie. Wspólnie z dziećmi rozmawialiśmy o podjętych działaniach podczas projektu oraz ich celu. Zwieńczeniem sukcesów było stworzenie ciekawej gazetki dotyczącej podjętych działań.

Share This
Skip to content