Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

IAC Konkurs Historyczny Bee – etap szkolny 20.12.21

Konkurs Historyczny Bee rozgrywany był w dwóch ligach; dla uczniów klas 5 i 6, a także dla uczniów klas 7 i 8 . Musieli  oni wykazać się szeroką wiedzą z różnych dziedzin: sztuki, religii, literatury, filozofii, geografii i polityki. Naszą szkołę reprezentowali: Kamil Szofer 8d, Daniel Demel 8a, Jędrzej Zając 5c oraz Fryderyk Pąpka 6a.

Od wielu lat uczniowie szkoły biorą udział w Wojewódzkim Konkursie Historycznym.  11.01.2022r.  godnie reprezentował naszą szkołę w etapie rejonowym Daniel Demel z 8a .Tematem przewodnim łączącym wszystkie stopnie konkursu był ,,Żył sobie Człowiek… życie ludzi od prehistorii do końca XVIII w.” Życie ludzi, struktura społeczna, gospodarka, ustrój polityczny i organizacja państwa oraz szeroko rozumiana kultura (religia, architektura, filozofia, prawo, sztuka) i ich ewolucja do końca XVIII.

Już po raz czternasty uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”, którego głównym celem jest utrwalenie pamięci o Powstaniu Wielkopolskim. Naszą szkołę w kolejnym etapie będą reprezentować: Zofia Witkowska 7b,Daniel Demel 8a, Ada Wierzbińska 8a,Kamil Szofer 8f, Adam Pigla 8f.

XXVII Ogólnopolski Konkurs Historyczny im. majora Marka Gajewskiego ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia” to konkurs, w którym Stanisław Kaczmarek z 6b  zakwalifikował się do etapu rejonowego, 12 stycznia 2022r. w Zespole Szkół Geodezyjno.-Drogowych w Poznaniu. Zadania konkursowe zawierały tematykę działań wojennych Rzeczypospolitej XVI i XVII wieku.

Serdecznie wszystkim uczniom gratulujemy i zapraszamy do zgłębiania wiedzy historycznej 🙂

Share This
Skip to content