Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Uczniów klas 3 a, b, c, d, e odwiedziła p. Barbara Trochimowicz szkolna pielęgniarka. W ramach doradztwa zawodowego opowiedziała o swoim zawodzie oraz zawodach pokrewnych. Spotkanie miało również na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz przekonanie uczniów, że stan naszego zdrowia zależy w dużej mierze od nas samych. Pani pielęgniarka przeprowadziła pogadankę nt potrzeby dbania o zdrowie. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób należy się odżywiać, aby być zdrowym oraz jakie znaczenie ma dla nas ruch. W ramach edukacji ekologicznej dzieci dowiedziały się, że olbrzymie znaczenie dla zdrowia ma pełnowartościowy posiłek, picie odpowiednio dużej ilości wody oraz spożywanie owoców i warzyw. Uczniowie poznali zadania pielęgniarek w służbie zdrowia oraz jaką ścieżkę edukacji należy wybrać, aby móc w przyszłości spełniać tę ważną, ale trudną funkcję w społeczeństwie.
Dzieci z zainteresowaniem słuchały i zadawały pytania. Zdobyły wiele ciekawych informacji, które z pewnością wykorzystają w życiu codziennym.

Share This
Skip to content