Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Najpierw 4 listopada w opalenickiej “Czerwonej Kuli” odbyły się drużynowe mistrzostwa powiatu w kategorii klas 7-8. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy, którzy pokonali kolejno SP Bolewice, ZSP Chmielinko, SP 2 Nowy Tomyśl i SP Wytomyśl.
Zajmując I miejsce wywalczyli prawo udziału w finale rejonowym, który odbędzie się 2 grudnia w Objezierzu k/Obornik.
W mistrzowskiej drużynie zagrali: Michał Kaźmierczak, Oskar Kaczmarek i Patryk Maciński.
Organizatorem zawodów był opalenicki OSiR, MKTS (szczególne podziękowania dla p. Janusza Tomczaka) i SP Opalenica.
Z kolei 9 listopada w Bolewicach rozegrano drużynowe mistrzostwa powiatu w kategorii klas 5-6.
Ponownie honoru naszej szkoły bronili chłopcy, którzy nie mieli sobie równych. W drodze do najwyższego stopnia podium zwyciężyli kolejno z SP Bolewice, SP Lwówek, SP 2 Nowy Tomyśl i SP Wytomyśl. Podobnie jak ich starsi koledzy zapewnili sobie udział w finale rejonowym (Ostroróg k/Szamotuł – 1.12).
Złote medale oraz puchar dla szkoły wywalczyli: Paweł Gierałtowski, Nikodem Nowicki i Alex Ranecki.
Serdecznie gratulujemy sukcesów 🙂

Share This
Skip to content