Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W dniach od 4-8 października w Naszej Szkole odbyła się akcja zbierania specjalistycznej karmy do Schroniska w Posadówku i do Przytuliska w Grodzisku Wlkp. W tym roku Dzięki Waszej pomocy i zaangażowaniu udało się zebrać 352 kg karmy (sucha, mokra, smakołyki) dla psów i kotów. Zebraliśmy również koce, ręczniki, poduszki oraz akcesoria dla psów (zabawki, miski, szampon, obroże). W Posadówku przebywa obecnie 60 psów. W każdy weekend można pieska wyprowadzić na spacer, w godz. 10-14.00.
Akcja zbierania karmy i kocy dla bezdomnych zwierząt w Posadówku spowodowała duże zainteresowanie. Klasa 0 a z wychowawczynią p. Joanną Baturą i rodzicami postanowiła dodatkowo wesprzeć schronisko Zwierzakowo w Posadówku. Udało im się zebrać 40 kg karmy.
W bibliotece szkolnej została zorganizowana wystawa książek o tematyce związanej ze zwierzętami. Wystawę zorganizowała p. Karolina Mądra.
Chęć pomocy pieskom ze schroniska zaszczepia u dzieci i dorosłych takie wartości jak współczucie, wrażliwość i miłość do zwierząt.
Do schroniska czy przytuliska niemalże codziennie trafiają zwierzęta bezdomne, błąkające się po ulicy, szukające pomocy. Są bezradne, zagłodzone, często chore – potrzebujące wsparcia i leczenia. W schroniskach działają osoby, które niosą pomoc i ratunek zwierzętom.
Zwierzęta towarzyszą nam od wieków. Bardzo często nie jesteśmy świadomi, ile tak naprawdę dobrego nam dają i jak duży wpływ mają na nasze życie. Wiele zalet posiadania zwierząt potwierdzono naukowo. Posiadanie zwierząt wpływa pozytywnie na zdrowie psychiczne i fizyczne człowieka: redukuje stres, polepsza kondycję, zmniejsza poczucie samotności, pomaga w walce z depresją. Domowy zwierzak może nam zaoferować : miłość i towarzystwo.
Cieszymy się i dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, że włączyli się w akcję i że los bezdomnych zwierząt nie jest im obojętny. Kolejny raz okazaliście Wielkie Serca i zaangażowanie na rzecz bezdomnych zwierząt.
Podziękowania kierujemy do UM w Opalenicy za pomoc w dowiezieniu karmy do Schroniska w Posadówku.

Koordynatorzy akcji: Ewa Łysiak-Tupalska i Sylwia Raj-Marchocka

Share This
Skip to content