Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Pamięć o zmarłych towarzyszy ludziom na całym świecie, niezależnie od miejsca i czasu, światopoglądu i religii. Na kilka dni przed świętem ludzie porządkują groby swoich bliskich, zdobią je kwiatami. Zgodnie z polską tradycją, to właśnie 1 listopada – Święto Zmarłych -czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli, o naszych najbliższych zmarłych. W tym dniu zapalamy znicze pamięci na ich grobach – dowód naszej miłości, przyjaźni i dobrych wspomnień.
Święto Zmarłych to również pamięć o tych, którzy polegli w obronie ojczyzny, pamięć o samotnych żołnierskich grobach i miejscach pamięci o bohaterach.
W tych szczególnych dniach uczniowie naszej szkoły wraz wychowawcami włączyli się w akcję MEN „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest, aby młodzi ludzie pielęgnowali pamięć o bohaterach naszej wolności. W ramach akcji podjęto w szkole szereg działań. Jednym z nich było posprzątanie, zapalenie zniczy przez uczniów w ważnych miejscach pamięci na cmentarzu w Opalenicy i w innych miejscach naszego miasta upamiętniających historyczne wydarzenia. Bez wątpienia była to prawdziwa lekcja historii dla naszych młodych patriotów!

Share This
Skip to content