We wtorek 19 października uczniowie klas 5e i 5f wraz z wychowawczyniami ? Hanną Gmerek, Małgorzatą Roszkiewicz i Karoliną Mądrą wzięli udział w wycieczce do Poznania. Pierwszym punktem programu był seans w Multikinie ?Ainbo- strażniczka Amazonii.? Film porusza istotny dla współczesnego świata problem eksploatacji obszaru puszczy amazońskiej oraz negatywnych skutków działalności człowieka.
Po filmie uczniowie udali się na poznański Stary Rynek, gdzie o godzinie 12.00 podziwiali koziołki. W Muzeum Archeologicznym wzięli udział w lekcji muzealnej ?Przez nos do mózgu?. Tam pogłębili swoją wiedzę na temat wierzeń Egipcjan i ich obyczajów pogrzebowych. Poznali arkana pracy balsamistów . Ogromną frajdę sprawiło im przygotowanie mumii jednego z kolegów. A oto fotograficzna relacja z wyjazdu.













