Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

20 października na poznańskiej Woli odbyły się mistrzostwa województwa w sztafetowych biegach przełajowych. Opalenicką podstawówkę reprezentowały 3 sztafety, które walczyły na trudnych pagórkowatych trasach. Ogromną niespodziankę sprawili chłopcy (r. 2009 i młodsi), którzy w gronie 33 zespołów wywalczyli złote medale wyprzedzając na mecie SP Racot i SP Krotoszyn.

W zwycięskiej sztafecie znaleźli się: Bartosz Duda, Maciej Malecki, Hubert Krajewski, Bartosz Szemis, Jakub Pąpka, Alex Ranecki, Dawid Ludwikowski, Nikodem Nowicki i Adrian Okoniewski. Zdobywając tytuł mistrzów województwa wielkopolskiego zapewnili sobie tym samym udział w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 25-26.10 w Olecku k. Olsztyna.

Ponadto sztafeta dziewcząt młodszych (Nina Krajewska, Martyna Brudło, Maja Sękowska, Marika Jasińska, Lena Ławniczak, Lena Pajchrowska i Sandra Reimann zameldowały się na 20 pozycji (37 zespołów). Wreszcie reprezentacja chłopców starszych (Bartosz Kukawa, Oskar Kaczmarek, Nataniel Rychter, Aleksander Silski, Filip Piechowiak, Jakub Borowczak, Antoni Jakubowski, Kacper Nowicki i Igor Targosz) przekroczyła linię mety na 22 miejscu (36 sztafet).

Serdecznie gratulujemy 🙂

Share This
Skip to content