Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

7 pażdziernika uczniowie klasy 5a i 6a z wychowawcami  p. Moniką Garczarek, p, Agnieszką Wojciechowską oraz p. Karoliną Mądrą udali się na wycieczkę do Poznania pod hasłem „POZNAŃ MIASTO WARTE POZNANIA”

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Ostrowa Tumskiego– siedziby pierwszych władców Polski – Mieszka I , Bolesława Chrobrego. Zwiedziliśmy katedrę z kaplicą królewską tzw. złotą kaplicą i podziemiami skrywającymi groby pierwszych królów piastowskich.
Z wielką uwagą uczniowie wysłuchali opowieści przewodnika o babtysterium z czasów Mieszka I, w którym odbył się Chrzest Polski.
Kolejnym punktem wycieczki była lekcja muzealna w Muzeum Genius Loci
pt „archeologia na dotyk. Pozwoliła ona zrozumieć pracę archeologa. Uczniowie dowiedzieli się, jak odkopywano i konserwowano i zrekonstruowano gród poznański i jakie zabytki wydobyto podczas prac wykopaliskowych.
Następnie pojechaliśmy na Stary Rynek – tu zobaczyliśmy Ratusz, podziwialiśmy pręgierz, Wagę Miejską, wybrane kamieniczki i pałace. Na końcu udaliśmy się do fary poznańskiej, która jest „perłą baroku.
Pełni wrażeń wróciliśmy do Opalenicy.

 

 

Share This
Skip to content