Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W dniach 29-30 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych, który od 2001 roku organizowany jest w całej Europie- 26 września. Jak sama nazwa wskazuje jest to święto całej Europy, a w szczególności języków, którymi posługują się Europejczycy. Tego dnia przypominamy sobie, jak wiele korzyści płynie z nauki języków obcych.
Podczas długich przerw na boisku szkolnym uczniowie klas 4-8 mieli okazję sprawdzić swą wiedzę na temat krajów obcojęzycznych, odpowiadając na pytania zadawane przez panią Natalię Kromę oraz Paulinę Piechowiak.
Na platformie Wordwall chętni uczniowie rozwiązali quizy online. Zagadnienia dotyczyły wiedzy, a także sprawdzały sprawność w posługiwaniu się niektórymi językami europejskimi.
Oprócz zagadek i quizów, uczniowie wzięli również udział w konkursie pt.: „Zaprojektuj T-shirt”, przygotowanym przez panią Annę Dziamską oraz Martę Kaczyńską-Lisowską. Zadaniem uczestników było przedstawienie na białej koszulce dowolną techniką symbolu kraju Unii Europejskiej. Otrzymaliśmy kilkanaście pięknie i starannie wykonanych koszulek, które zdobiły korytarze szkoły.
Uczniowie wraz z panią Martą Grabarz, udekorowali gazetkę w holu szkoły powitaniami oraz ciekawymi przysłowiami w różnych językach.
Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji 🙂

Share This
Skip to content