Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

23 września obchodzony był Międzynarodowy Dzień Języków Migowych, a w ostatnią niedzielę września Międzynarodowy Dzień Głuchych.

Nie od dzisiaj wiadomo, że pani Dyrektor oraz nauczyciele z naszej szkoły bardzo mocno zaangażowali się w naukę polskiego języka migowego PJM. Posługują się nim osoby Głuche i ich bliscy, a coraz częściej lekarze, urzędnicy i nauczyciele, którzy wiedzą,  jak ważna jest umiejętność i możliwość komunikacji z osobami Głuchymi.

Tą świadomość i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka przepięknie dostrzegli i zrozumieli uczniowie z klas 0 – 3, ucząc się śpiewająco piosenki z elementami języka migowego pt. Pory Roku.

To pierwszy krok, a zarazem początek pięknej przygody z oswajaniem się z kulturą ludzi Głuchych oraz elementami polskiego języka migowego.  Nigdy nie wiemy, kogo spotkamy na swojej drodze, a często uśmiech i zwykłe dzień dobry w języku, którym na co dzień posługuje się nasz rozmówca, może odmienić czyjeś życie albo przynajmniej otworzyć drzwi, które do tej pory były zamknięte.

Share This
Skip to content