Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W dniach 23-24 września uczniowie klas 0b i 2c brali udział w Festiwalu Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza ONLINE. Z zaproponowanych 8 wspaniałych spektakli dzieci obejrzały: „Złotę Rybę” Fundacji “Zaułek” Krzysztofa Falkowskiego, „Mój przyjaciel pies” TeatRyle, „FIntikluszki – folkowe okruszki” Małej Mi. Przedstawienia odbywały się w formie online, a dzięki interakcji z widzem, wrażenia i odczucia były jak w prawdziwym teatrze.
W spektaklu o Złotej Rybie dzieci przekonały się, co jest w życiu naprawdę ważne, i że zachłanność prowadzi do zguby. Spektakl „Mój przyjaciel pies” – nauczył, czym jest prawdziwa przyjaźń. Ostatni obejrzany spektakl składał się z zabawnych, błyskotliwych, wzruszających przypowiastek, obyczajów, wspomnień, wierszyków i przyśpiewek. Bogactwo uniwersalnej mądrości ludowej ukazane zostało przy pomocy różnych form teatru lalek, tradycyjnych zabawek, instrumentów muzycznych oraz pieśni.
Festiwal dobiegł końca. To były wspaniałe dwa dni, pełne pozytywnych emocji. Do zobaczenia za rok w kolejnej edycji. Na pewno weźmiemy udział.

Share This
Skip to content