Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W piątek,17.09.2021 społeczność Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opalenicy wzięła czynny udział w ogólnoświatowej akcji. Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie.  

Wspólne zbieranie śmieci było doskonałą okazją do zwrócenia uwagi na zanieczyszczenie środowiska naturalnego i potrzebę dbania o nasze wspólne dobro. Dzięki akcji terenowej uczniowie odbyli praktyczną lekcję ekologii, którą odrobili wzorowo. Zwrócili szczególną uwagę na wszechobecną ilość niedopałków po papierosach oraz  pozostałościach po napojach alkoholowych.  

Zawstydzili tych, co zostawili śmieci po sobie, Dziękujemy Wam – bohaterom i przepraszamy Cię Ziemio!  

Akcja na pewno zostanie wpisana na stałe w nasz szkolny kalendarz, aby promować ideę, w której nie chodzi tylko o to, aby sprzątać po innych, ale przede wszystkim, by nie śmiecić i poprawnie segregować odpady. Wiedzą niepodważalną jest bowiem, że nie opłaca się śmiecić w naturze, jeśli chcemy zadbać o nasze wspólne oraz przyszłych pokoleń zdrowie. Niszcząc naturę, niszczymy siebie.  

Szczególne ukłony dla Fundacji Nasza Ziemia za zapoczątkowanie akcji w Polsce. Super, że jesteście!   

Koordynatorki akcji: Sylwia Raj-Marchocka i Ewa Łysiak-Tupalska  dziękują wszystkim uczniom i nauczycielom za aktywne przyłączenie się do działań.

Podziękowania kierowane są również w stronę władz miasta za dostarczenie zapasu worków i rękawiczek. 

Niech hasło tegorocznej akcji „MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ” zostanie z nami na zawsze.   

#myslewiecniesmiece 

#SSP2021 

Share This
Skip to content