Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W dniu 24 czerwca br. dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły wraz z koordynatorkami zakończyły projekt „Kapsuła czasu”. Głównymi celami projektu była konfrontacja wizji z rzeczywistością, rozwijanie wyobraźni oraz kształtowanie postaw patriotycznych. Wśród zadań jakie miały przed sobą dzieci było m.in. wykonanie prac plastycznych i napisanie listów, jak wyobrażają sobie naszą szkołę w przyszłości. Wszystko zostało złożone w specjalnej kapsule, w której umieszczono także spisane najważniejsze wydarzenia z życia szkoły (jakie miały miejsce w roku szkolnym 20202/2021), zdjęcia, drobne monety, gazetę z aktualna datą oraz maseczkę. Całość została uwieczniona na zdjęciach.
Kapsuła została zakopana na terenie szkoły, a jej wyjęcie będzie możliwe dopiero za 50 lat.

Share This
Skip to content