Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Doskonałym wprowadzeniem do wakacji były tegoroczne rekolekcje. Tematem przewodnim dla klas I- III było hasło-,,Chociaż mam niewiele lat, mogę dbać o cały świat”.
Przez trzy dni towarzyszył dzieciom św. Franciszek z Asyżu. Poznały jego życie ,działania .Od patrona ekologów uczyły się jak żyć,by zdrowym i szczęśliwym być.
Pierwszy dzień upłynął pod hasłem ,,Żyję zdrowo , kolorowo”. Dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania, piramidę żywieniową , przygotowały pyszne i zdrowe kanapki a także doskonale bawiły na świeżym powietrzu.
Drugi dzień poświęcony był tematyce rodziny-,,W moim domu mieszka miłość”. Dzieci opowiadały jak ważny jest dom, relacje , rodzina i wartości w niej przekazywane ,przygotowały też niespodzianki dla najbliższych.
Ostatni dzień ,,Świat w naszych rękach” -tu mali strażnicy przyrody zastanawiali się jak pomóc naszej planecie. Jak dbać o środowisko ,by wszyscy mogli żyć szczęśliwie. Wszystkie ważne rady na bezpieczne i zdrowe wakacje zebrane zostały we własnoręcznie przygotowanych książeczkach.
Będą im towarzyszyć nie tylko w czasie wypoczynku.
Naukę rekolekcyjną oraz Mszy Świętej przewodniczył ks. Karol Maciejak.

Share This
Skip to content