Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

21 czerwca 2021r. o godz. 11:00 w CKiB w Opalenicy miało miejsce uroczyste wręczenie nagród w konkursie literackim „MOJE ŻYCIE W PANDEMII”, zorganizowanym dla uczniów klas VI –VIII z całej gminy przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A i Wł. Niegolewskich w Opalenicy wraz z Centrum Kultury i Biblioteka im. Powstańców Wielkopolskich w Opalenicy. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Opalenicy, Pan Tomasz Szulc.

Młodzi literaci mieli okazję podzielić się własnymi spostrzeżeniami, doświadczeniami życiowymi wynikającymi z trudnej i nowej sytuacji pandemicznej. Swoje przemyślenia zawarli w dłuższych formach wypowiedzi: liście, pamiętniku, relacji, felietonie, opowiadaniu. Wśród 29 uczestników konkursu naszą szkołę reprezentowało aż 20 uczniów. Jury konkursowe miało trudne zadanie z wyłonieniem laureatów, dlatego wyróżniono prace, które znalazły się w specjalnej publikacji, wydanej przez Centrum Kultury i Biblioteka w Opalenicy oraz burmistrza Opalenicy Tomasza Szulca. Ponadto uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki rzeczowe.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za tak ogromne zaangażowanie literackie.

Poniżej osoby z naszej placówki biorące udział w konkursie:

Wiktoria Prostko – Prostyńska kl. 7c – wyróżnienie
Ksawery Antkowiak kl. 7c – wyróżnienie
Michalina Kolata kl.7b- wyróżnienie
Miłosz Mądry kl. 7b – wyróżnienie
Mateusz Mądry kl. 7b – wyróżnienie

Jakub Skorliński kl. 7b
Natalia Nowicka kl. 7b
Tymoteusz Brzyk kl. 7b
Mikołaj Poprawa kl. 7b
Michał Kaźmierczak kl. 7b
Zuzanna Bręk kl. 7b
Agata Judek kl. 7c
Mateusz Szulc kl. 7c
Zuzanna Borek kl. 7c
Amelia Nowak kl. 7c
Maksym Daleszyński kl. 7e
Eryk Szafrański kl. 7e
Julia Kitta kl. 7e
Antoni Jujka kl. 7e
Wiktoria Garczarek kl. 7e

Share This
Skip to content