Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klasy 3c i 2d z wychowawcami: Iwoną Uliczką i Ewą Łysiak-Tupalską uczestniczyli w VI edycji ogólnopolskiego programu UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ. Celem programu jest wprowadzanie uczniów w świat programowania i robotyki, oswajanie nowoczesnej technologii poprzez doświadczenia i zabawę. Dzieci realizując program uczyły się prawidłowo tworzyć kod, myślały, doświadczały, poszukiwały, kreatywnie, odważnie patrzyły na świat.
Uczniowie realizujący zajęcia w programie projektują trasy przejścia, drogi dojścia do celu, układają różne przedmioty. Oznaczali kodami trasę przejazdu robota edukacyjnego Ozobota, a także GenniBota, scenariusze z wykorzystaniem platform internetowych, aplikacji tabletowych np.: Ozoblockly.pl, Scratch3.0, Scratch Jr.
Aktywności wykonywane w działaniach: uczą współpracy w grupie, wytrwałości, budowaniu wspólnego pola uwagi, twórczych i kreatywnych sposobów spędzania wolnego czasu.
Na zakończenie programu nauczyciele i dzieci otrzymują certyfikat i dyplom. Serdecznie gratulujemy 🙂

Share This
Skip to content